Jsme mateřská škola pro současné děti...
Navštivte nás také na FACEBOOKU >>

REFERENCE


"Školce YMCA moc děkujeme za individuální a milý přístup. Mikuláš si velmi rychle zvykl a vůbec neplakal, když maminka odcházela do práce. Našel si zde dobré kamarády, ale především mu vyhovovalo "domácí" prostředí školičky, pravidelné návštěvy tělocvičny, "příchody pejska" a keramika. Bez problému jsme dostávali dietní stravu (nemůže mléko) ani nevadilo, že má něco jiného než ostatní děti, protože paní učitelka ho naučila, že to má "speciální". Máme zkušenost už ze tří školek a s čistým srdcem mohu říct, že YMCA pro nás s Mikulášem bude vždy srdcová záležitost. Děkujeme."

                                                                                                                                  maminka Mikuláše 4 roky


"Náš syn Jáchym, který má za sebou půl roku ve státní mateřské školce, nastoupil do školky YMCA původně jen na pár dní, kterými si měl zpestřit program letních prázdnin, a nám jako rodičům měla školka s letním provozem umožnit chodit do práce. Byl tu ale tak nadšený, že uvažujeme o nějaké formě pokračování i během školního roku. Největší předností školky YMCA je totiž laskavé, opravdu rodinné a vlídné prostředí, které tu pro malý dětský kolektiv vytvářejí všechny slečny a paní učitelky. Ty mají nejen potřebnou kvalifikaci, ale hlavně čas a chuť se dětem věnovat, takže i zdánlivě „malé" nebo „obyčejné" aktivity – lepení papírového motýlka, plácání a barvení hliněného hrnečku, pečení muffinů – s nimi děti prožijí jako velkou a důležitou událost, při které se mohou cítit přijímané, opečovávané a bezpečné. V jeho původní školce jsou sice nástěnky pořád plné nových výtvorů a pedagogické plány se tam určitě úspěšně plní. Když se ale paní učitelky ptám, jak se dnes chlapeček měl, řekne obvykle něco ve smyslu „ano, dnes se oblékl celkem rychle a nepočůral se", protože je tam sama na pětadvacet dětí. Skvělé ve školce YMCA je také jídlo, které si Jáchym pravidelně přidával, a samozřejmě i výtah páternoster, který ho, milovníka strojů a techniky, nepřestává fascinovat. Umístění školky přímo v centru města, které nás původně trochu odrazovalo (nestrádají tam ty děti, když nemají vlastní hřiště?), tu není na závadu: tělocvična a bazén je přímo v domě a sportovní tradice organizace YMCA je znát i ve školce. Děkujeme tedy školko YMCA, budeme na tebe vzpomínat, a když to půjde, rádi se zase vrátíme!"

Srpen 2019, maminka Jáchyma

Náš syn Lukáš chodil do školky YMCA celou svoji školní docházku. Před 4 lety jsme se velmi rozhodovala, do jaké školky nastoupí, protože měl velké problémy s řečí a začleněním se. YMCA byla jasnou volbou, protože jako jediná nás přijala s otevřenou náručí na rozdíl o jiných školek. Paní učitelky i paní ředitelka jsou naprosto úžasné. Naprosto skvělým, profesionálním a trpělivým přístupem dopomohly Lukáškovi k tomu, že se rozmluvil a do školky se prakticky od prvního týdne těšil. Je vidět, že paní učitelky svoji práci dělají s nadšením, které se přenáší i na děti. Děti měli vždy bohatý program a vracely se ze školky plný dojmů. Nechyběly ani každodenní vycházky, pokud to jen počasí trochu dovolilo. Velké plus beru i to, že přímo v budově se nachází plavecký bazén a sauna, které děti velmi rádi pravidelně navštěvují, stejně tak tělocvičnu a terasu, takže i když se školka nachází v centru Prahy, pohybu mají dostatek a to díky nedalekým venkovním hřištím. Dále se mi na školce líbí, jak se snaží děti zábavnou formou vzdělávat. Předškolní děti připravit na přechod do školy a to vše tak, že to děti samotné baví. YMCA nám vždy vyšla vstříc našim individuálním potřebám. Nic nebylo problém, stačilo se domluvit.Též zpětná vazba se školkou vždy fungovala na výbornou. Jsem ráda, že jsem nikdy nemusela řešit žádný problém a věděla, že děti budou v té nejlepší péči (do školky totiž chodí i moje mladší dcera, nikam jinam bych již dítě nedala:-).    

                                                                                     Srpen 2020, maminka Lukáška


Více samotní rodiče zde.